Para ořechy - na váhu

38,- Kč za 100g
S DPH

Jádra para ořechů, země původu Bolívie. Dodavatel: K-SERVIS PRAHA, a.s. Více informací najdete na stránkách dodavatele http://www.k-servis.com/

Objednávaná váha zboží (v gramech: 1000 = 1Kg) , Skladem 17326 gramů

Para ořechy, přesněji semena juvie ztepilé – jsou velké, elipsoidní tobolky, které poněkud připomínají kokosový ořech. Zevní oplodí je poměrně dužnaté, ale uvnitř tlustě dřevnaté, na vrcholku má kuželovitý výrůstek s malým otvorem uprostřed. Uvnitř plodu je středový sloupek, obklopený dvěma řadami klínovitých semen, tvarem připomínajících dílky pomeranče. Každé semeno má tenkou, ale pevnou skořápku a bílé, olejnaté, velmi chutné jádro. Tobolky obsahují 16-22 semen.

Jádra těchto para ořechů obsahují 66-70% tuku, 17% bílkovin a 7% cukru. Po uzrání padají celé tobolky na zem, kde je dělníci sbírají. Sběr je velmi primitivní a vzhledem k padajícím, až 2kg těžkým tobolkám leckdy nebezpečný.

Velmi kvalitní bílkovina para ořechů se vyrovná bílkovině slepičího vejce. Tyto ořechy mají velké množství vitaminu skupiny B a jejich pravidelná konzumace pomáhá při neuralgických bolestech a zánětech nervů. Vysoký obsah hořčíku zase prospívá srdci, nervům, kůži, vlasům a nehtům. Železo, měď a mangan v nich obsažené mají pozitivní vliv na krvetvorbu a zvyšování imunity. Para ořechy (Bertholletia excelsa) se prodávají ve skořápce nebo jako vylouskaná jádra. Jedí se přímo nebo se přidávají do cukroví a dortů.

17326 ks
  • Ekologický nákup: u nás nakupujete jen od ověřených výrobců a dodavatelů. Díky zpětné vazbě od vás neustále upravujeme nabídku tak, aby obsahovala jen produkty, které byly vypěstovány šetrně k přírodě a které jsou dodávány bezobalově nebo alespoň v mnohakilových baleních. Ekologický nákup: u nás nakupujete jen od ověřených výrobců a dodavatelů. Díky zpětné vazbě od vás neustále upravujeme nabídku tak, aby obsahovala jen produkty, které byly vypěstovány šetrně k přírodě a které jsou dodávány bezobalově nebo alespoň v mnohakilových baleních.
  • Doprava: Protože e-shop teprve rozjíždíme, zatím dočasně ještě není možné objednat přepravu a lze zboží vyzvednout pouze na prodejně v Brozanech. Děkujeme za pochopení. Doprava: Protože e-shop teprve rozjíždíme, zatím dočasně ještě není možné objednat přepravu a lze zboží vyzvednout pouze na prodejně v Brozanech. Děkujeme za pochopení.
  • Záruka vrácení peněz: V případě, že s dodaným zbožím nebudete spokojení (např. objevíte nějaké nedostatky v kvalitě oříšků), samozřejmostí je že vám zboží vyměníme nebo vrátíme peníze. Omylem objednali zboží, a máte ho už připravené na prodejně? Nebojte se ozvat, půjde-li to, objednávku stornujeme. Záruka vrácení peněz: V případě, že s dodaným zbožím nebudete spokojení (např. objevíte nějaké nedostatky v kvalitě oříšků), samozřejmostí je že vám zboží vyměníme nebo vrátíme peníze. Omylem objednali zboží, a máte ho už připravené na prodejně? Nebojte se ozvat, půjde-li to, objednávku stornujeme.