O nás

Krámek Bez obalu vznikl na podzim roku 2017. Provozuje ho společnost s ručením omezením Nabersi s.r.o., a hlavním propagátorem a majitelem je Pavel Jetenský. Krámek se nachází v Brozanech vedle obecního úřadu, č.p. 7. Prodávají se tam jak běžné potraviny, jako je pečivo, ovoce, zelenina, uzeniny, tak klasické bezobalové potraviny (luštěniny, ořechy, mouka, obiloviny, zrnková káva atp.

U nás nakupujete jen od ověřených výrobců a dodavatelů. Díky zpětné vazbě od vás, zákazníků, neustále upravujeme nabídku tak, aby obsahovala jen produkty, které byly vypěstovány šetrně k přírodě a které jsou dodávány bezobalově nebo alespoň v mnohakilových baleních. Smyslem obchůdku je vytvořit místo, kde budeme moci nakupovat jídlo (a časem i drogerii), aniž bychom tím produkovali tuny plastu, které pak končí v našem životním prostředí, dusí život v oceánech.

V prodejně si zdarma můžete čerstvou mouku z obilovin na elektrickém mlýnku anebo poslat děti vyřádit se na ručních mlýncích (jsem velký příznivec dětské práce :) :)) na mák a ovesné vločky, na to často děti stojí frontu a hádají se o kliku.

V obchůdku je i "komunitní" koutek - stoleček, kde si sousedi můžou posedět u kávy a nechat děti pohrát v dětském koutku.

Zároveň bude časem sloužit obchůdek jako komunitní půjčovna nářadí, lidé sem můžou přinést svoje drahé nářadí, které použijí jednou za uherský rok, a sdílet je s komunitou (čím se nářadí více využije a majitelům se vrátí část nákladů).