Olej řepkový - stáčený produkt

60,- Kč za 1 litr
S DPH

Řepkový olej za studena lisovaný. Země původu: Česká republika. Výrobce: BIOENERGO – KOMPLEX, s.r.o., Pod Hroby 130, 280 02 Kolín. Olej naléváme do vašich nádob z vratného kanystru. Více informací najdete zde: https://www.zdravyolejzpolabi.cz/

Objednávaný objem stáčeného zboží (1000 = 1 litr) , Skladem 3853 mililitrů

Jedním z charakteristických znaků za studena lisovaného řepkového oleje je téměř ideální složení esenciálních mastných kyselin, a proto je velmi vhodným produktem k potravinářskému užití pro zdravý životní styl. Přínos za studena lisovaného řepkového oleje spočívá v:

prevenci kardiovaskulárních onemocnění,

prevenci vysoké hladiny cholesterolu v krvi (poměr LDL/HDL cholesterolu),

prevenci vysokého krevního tlaku,

prevenci obezity,

prevenci cukrovky (pomáhá diabetikům 2. typu lépe kontrolovat hladinu cukru v krvi),

prevenci vzniku zánětů.

posílení imunitního systému,

bránění vzniku alergických reakcí.

Obsah vitamínu E

V porovnání s olivovým olejem obsahuje řepkový olej větší množství vitamínu E. Největší množství obsahuje olej za studena lisovaný, opatrným vařením se ničí jen část vitaminu E, škodlivé je dlouhé vaření a opětovné ohřívání. Při průmyslovém zpracování surovin (jako je rafinace) dochází k vyšším ztrátám vitamínu E. Rafinací se ztratí až 70 % z původně přítomného množství vitamínu E.

Vitamín E patří k nejdůležitějším antioxidantům. Chrání buňky před volnými radikály, oxidačním stresem a zároveň pomáhá zpomalovat stárnutí buněk a zlepšuje hojení ran. Tokoferol zvyšuje podíl HDL cholesterolu (tzv. „dobrý cholesterol“) a snižuje podíl LDL cholesterolu (tzv. „špatný cholesterol“). Tímto působí preventivně proti vzniku aterosklerózy, dále působí proti srážlivosti krve, podílí se na metabolismu prostaty, působí v prevenci vzniku nádorů (prsu, vaječníku, tlustého střeva) a snižuje riziko potratů a předčasných porodů. Nedostatek vitamínu E se projevuje poruchami vstřebávání tuků, způsobuje neurologické potíže a snižuje obranyschopnost.

Doporučená denní dávka vitamínu E je v ČR stanovena vyhláškou na 12 mg a nejvyšší přípustné množství v denní dávce je stanoveno na 100 mg.

3853 ks
  • Ekologický nákup: u nás nakupujete jen od ověřených výrobců a dodavatelů. Díky zpětné vazbě od vás neustále upravujeme nabídku tak, aby obsahovala jen produkty, které byly vypěstovány šetrně k přírodě a které jsou dodávány bezobalově nebo alespoň v mnohakilových baleních. Ekologický nákup: u nás nakupujete jen od ověřených výrobců a dodavatelů. Díky zpětné vazbě od vás neustále upravujeme nabídku tak, aby obsahovala jen produkty, které byly vypěstovány šetrně k přírodě a které jsou dodávány bezobalově nebo alespoň v mnohakilových baleních.
  • Doprava: Protože e-shop teprve rozjíždíme, zatím dočasně ještě není možné objednat přepravu a lze zboží vyzvednout pouze na prodejně v Brozanech. Děkujeme za pochopení. Doprava: Protože e-shop teprve rozjíždíme, zatím dočasně ještě není možné objednat přepravu a lze zboží vyzvednout pouze na prodejně v Brozanech. Děkujeme za pochopení.
  • Záruka vrácení peněz: V případě, že s dodaným zbožím nebudete spokojení (např. objevíte nějaké nedostatky v kvalitě oříšků), samozřejmostí je že vám zboží vyměníme nebo vrátíme peníze. Omylem objednali zboží, a máte ho už připravené na prodejně? Nebojte se ozvat, půjde-li to, objednávku stornujeme. Záruka vrácení peněz: V případě, že s dodaným zbožím nebudete spokojení (např. objevíte nějaké nedostatky v kvalitě oříšků), samozřejmostí je že vám zboží vyměníme nebo vrátíme peníze. Omylem objednali zboží, a máte ho už připravené na prodejně? Nebojte se ozvat, půjde-li to, objednávku stornujeme.